Karalama – 2

Şiirselliği bırakın. Yapmacıklığı, zordan yaşamayı da bırak. Lüks bir kafede oturup geleni geçeni kesmeyide bırak artık. Olduğun gibi görün ve olduğunu bildiğin şeyleri söyle artık. Yoksa için de sakladıkların seni boğmaktan başka ne yapıyor.
Bırak o süper lüks arabanı. Bırak süper hızlı motorunu ve o parlak ekranlı telefonunu. Bunların hiç biri ne seni anlatıyor nede senin kaliteni arttırıyor.
Bırak herşeyi ve özgürce konuş, düşündüklerini ve isteklerini söyle. Bırak zaman artık senin istediğin için akmasın sen zaman istediği ak. Olması gerektiği gibi yap.
Kalp kan pompalayacak, beyin hesap yapıp düşünecek. Yorulmayacak kalp ve beyinde zorlanmayaca kalp için. Organlarında özgür olacak ve işini yapacak. Gerisi hikaye ve gerisi ıvır zıvır.
Farklı anlamlar yükleme artık eşyalara. Onlar sadece bir eşya ve sadece kullanmak için. Bırak görevini yapsın. Düşmesi lazımsa bırak düşsün. O onun işi.
İşini yaptıkça özgürdür herşey. Farklı anlamlar yükledikçe kısıtlanır işlevsizleşir.
Kask mı aldın bırak düşsün kafandan, çarpsın sağa sola korusun seni. Çizil di mi? Evet çizilsin görevi o.
Peki senin görevin ne?
Yaşamak!
Yaşayacaksın ki özgürleşeceksin. Yaşayacaksın ki sen olacaksın. İşi yaşamak için yapacaksın, işin yaşamın olmayacak. oluyorsa bırakıp gideceksin, gidemiyorsan ? İşte o zaman kısıtlanırsın.
En sevdiğin şarkıyı aç ve dinle. Kalbine ağır gelenleri bırak bir kenarı
ya ve rahatlatan bir tane aç. Kapat gözlerini hayal et şarkıyı. Müzik ruhun gıdası derler ya öyle bir şey değil bu. Hissetmelisin her notasını ve anlamalısın anlatmaya çalıştığını.
Sonra kalk bir sabah erkenden ve güneşi izle. Ama öyle apartman köşesinden görünür görünmez olarak değil. Çık bir gün öncesinden git açık bir yere ve bekle orada güneşi. Her sabah olduğu yerde görme, nereden geldiğini gör bir kerede canlı canlı.
Yaşayacaksın arkadaşım. Okurken bile geçiyor zaman birde yaşarken akıp gidiyor hayatlar. Baktın mı geriye yaptım ve mutlu oldum diyebileceksin. Keşke diyorsan hiç yapma yada yapacaklarını o gün yap. Yapamıyorsan da dene.
Hani bir söz var ya. Çok klasik ve herkesin ağzında sakız olmuş artık. “yine dene yine yenil daha iyi yenil” diyor ya ünlü bir abimiz. Dene ama olmuyorsa önce düşün bu kadar denemeye değer mi? Gerçekten de istiyor musun ve olsun mu? Denemiş olmak için de deneme. İstediğin için dene. Olmuyor mu gene? Bırak boşver. Kısaca her sözle gaza gelme, sadece istediğin ne karar ver ve dene.
Başkaları dalga geçiyor diye kulağını keser misin? Burnun büyük diye törüpüyü alıp küçültebilir misin? O zaman başkalarına saçma geliyor diye neden hayallerinden vazgeçiyorsun ki?
Hayat senin dakikalar senin, geçen zaman senin başkalarının hayatı başkalarının yaşamı, senin hayatın senin yaşamın senin hayallerin senin kararların.
Yaşa hayallerine sarıl.
Yürü ve sona geldiğinde hayatına masum bir öpücük kondur ve “iyi geceler” de.

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir