Kırmışı Işık ve Yanlış Anlaşılma

Kuzenimin düğününden gece 10 gibi dönmeye çalışıyorum. Yolu hem biraz kısaltmak hemde biraz sokak aralarından gitmek için FSM bulvarına girdim ve yolun sonlarına doğru kırmızı ışıkta arabaların yanlarından kıvrılarak en öne kadar geldim ve yeşilin yanmasını beklemeye başladım. Sol tarafımda siyah ve pahalı bir BMW vardı. Bir süre sonra bir metre kadar ilerleyip yanımda durdu ve sağ tarafta oturan çocuk kamyoncu tabiri ile bana doğru lastiğin arasına taş sıkışmış işareti yaptı. Bilmeyenler bunu internetten araştırıp bulabilirler. Bende dururmuyum, aynısı elemana yaptım. Eleman sonra bana;

yok abi ben sana yapmamıştım arkadaşa yaptım

deyip yaklaşık 2 araba ötede ki arkadaşını gösterdi ve gerçekten de doğruymuş orada arkadaşı vardı ve ona yapmış. Bende camı açtırdım.

Kusura bakma dostum bana yaptın zannettim

dedim. Sonrasında herkes yoluna devam etti.
İşin ilginç yanı neredeyse benle yaşıt yada benden büyük olabilecek olan kişiler kasktan dolayı yüzümü göremediklerinden hem abi  çekiyorlar hemde biraz korkmuş gibi davranıyorlar. Galiba bu motosiklet insanların üzerinden ürpertici yada korkutucu bir etkisi var.

Son olarak elemanlar kalkışta beni tokatladılar bunu da atlayamam (ki zaten geçme gibi bir girişimde bulunmadım ve ümitte etmemiştim) :)

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir