Bir Motosiklet Kazası Daha

Motosiklet-Sticker-Yamaha_2366_1Bir süredir motosiklet ile ilgili birşeyler karalamadığımın farkına vardım hazır ufak bir kaza geçirmişken bunu da yazmak lazım diye düşündüm.
Öncelikle şunu söyliyeyim her ne kadar motosiklet heyecan verici ve zevkli olsada birde madalyonun diğer tarafı var. Tehlikeli.
Ne kadar iyi bir sürücü olsan da genede tehlike her zaman var.
Araba sürücülerinin tamponlarına karşılık bizlerin kemiklerimiz var. Yani arabada kırılan çatlayan sıyrılan tampon ama bizde hiçte öyle değil.
1 hafta kadar önce Çekirge Devlet Hastanesinden çıkıp teyzemlere gidicektim. Dışarıya çıktım baktım hava hafiften çileştiriyor. Kendi kendime düşmezsek iyidir dediğimi hatırlıyorum.
Neyse sonra bindim motosiklete yola çıktım. Az ilerde ki aşağıya doğru inen keskin rampadan inerken birden ön lastik(şu şerefsiz herifin yol tutuşu iyi diye bana sattığı lastik) kaydı ve sağ kolumun üzerine düştüm. Hemen motosikleti bıraktım ama bu seferde tam karşıdan otobüs geliyordu. Bayır aşağı ve sağ doğru viraz olduğundan doğru direkt olarak otobüse doğru sürüklenmeye başladım. O an baktım ve otobüsün altına doğru gidiyorum. Aha dedim buraya kadarmış. Hemen kapattım gözlerimi. Tekrar gözlerimi açtığımda yolun ortasında duruyordum, aniden kalktım ve yola savrulan eşyalarımı toplamaya başladım.
Benim kayarak geldiğimi gören otobüs şoförü ani fren yapıp sağ çekmiş. Ben eşyaları toplarken bir kaç insan ile beraber otobüs şoförü geldi. İyi misin, hastaneye götürelim filan dediler ben yok dedim iyiyim yardım edin toplıyalım eşyaları dedim ve yardım ettiler. Saolsunlar.
Sonra motoru kaldırıp kenarı koydum.
Sıra hasar tespitine gelmişti.
Sağ elcikte ki fren yamulmuş, topcase parçalanmış, arkadaki topcase demiri yamulmuş ve selede ufak bir yırtık vardı. Onun dışında hiç bir sorunu sıkıntısı yok motorun. Çizik bile yok :) Sonra bende yara varmı diye bakmaya geldi tek acıyan ve ağrıyan yerim sol kolumdu. Onda da düşmenin etkisiyle yerde sürtünmüşün herhalde ondan.
Daha bunu anlatırım ama şunu anladım ki, kesinlikle ve kesinlikle ilk yağan yağmurda motosiklet kullanılmamalı. Aslında yağmur yağdığı zaman asla kullanmamak lazım. Üstelikte bilmediğin bir yolda yağmurda gitmek çok daha tehlikeli oluyor.
Sonra mı?
Sonrasında hastanede ki arkadaşı aradım gelip beni arabayla yoldan toparlayıp tekrar hastaneye götürdüler :)

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir