7 Yıl Sonra İzlenen Film “Léon: The Professional”

Leon_OfficialBundan yaklaşık olarak 7 yıl önce bir tanıdığım bana izlemem için bir film vermişti.
Uzun süre evde kaldı. Poşette ki diğer filmlerin arasında beni bekledi. İzlemem için orada durdu. Tabii onun yanında daha bir kaç tane daha film vardı. Fakat hiçbirini izleyecek ne vaktim olmuştu nede isteğim olmuştu o zamanlar.
O filmler arasında en çok ilgimi daha doğrusu hafızamda yer eden film o oldu. Daha sonradan bir kaç kere daha izleyip izlemediğim soruldu ama hepsi olumsuzdu.
Daha sonra zaten ne o film kaldı evde ne de o tanıdık ile bir alakam kaldı.
Senelerce hiç aklıma gelmemişti.
geçen gün mubi de o filmi gördüm ve izleme istediği içimde oluştu. İzlemek için internette bir sürü site araştırdım, Bir kısmı ya ses senkronizasyonu sorunluydu ya kalite sorunu vardı yada daha farklı sorunlardan dolayı izlemedim. En sonunda mubi den üyelik satın aldım ve izledim.
Keşke çok önceden izleseydim. Keşke daha önce izleyip keyfine varsaydım bu filmin. O tanıdıkta haklıymış. Gerçektende izlenmesi gerkenler arasında.
Ama o filmi o zamanlar izleseydim belki de bu kadar beni etkilemiyecekti.
170_63_851_988-Leon--Silah-Kullanmayi-Ogretme-Sahnesi
Filmi izlediğim zaman bir çok yönden kendime benzettim. Bir çok yönden o adamın ne hissettiğini anlayıp duygularına ortak oldum.
Seneler önceydi. Belki 10 yaşlarındaydım. Halamın o zamanlar buna benzer bir bitkisi vardı. Bende onun resmini yapmıştım. ama onu normal bir toprakta yaşıyormuuş gibi resmini çizmiştim. Sonradan büyüklerimden birisi gelip o bitki orada yaşamaz deyip üzerine bir saksı çizmişti. O zamanlar kafamda soru işareti olmuştu.
Neden toprakta yaşayamıyor da saksı içerisine yaşıyor. Böyle bir zorunluluğu varmıydı gerçektende? Filmi izleyince o anıyı hatırladım ve anladım. Aslında sınırları, çerçeveleri kafamızda bizler oluşturuyoruz.
leon-the-professional
Peki bu filmin konusu neydi? Küçük bir kızın bir kiralık katile olan aşkını anlatıyor. Mathilda’nın ailesi kötü polisler tarafından öldürülür. O sırada eve gelen Mathildayı Léon kurtarır. Sonrasında Mathilda ile Léon arasında bir anlaşma yapılır ve Léon adam öldürmeyi öğretmeye başlar.

İzlenebilecek bir film mi? Kesinlikle izlenilebilecek ve keyif alınabilecek bir film.

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir