Ben Ne İş Yapıyorum

Bu konuda çeşitli rivayetler var ama hepside birbirine yakın ve benzer. Artık bunlara bir dur deyip gerçekliğe kavuşturma zamanı geldi diye düşünüyorum.
Özelliklede sevgili akrabağlarımın benim ne iş yaptıklarını anlamalarını istiyorum artık.
Hayır ben hastanede çalışmıyorum.
Hayır ben bilgisayarda tamir etmiyorum.
Ben bilgisayar bakımınıda yapmıyorum.
Formatta atmıyorum.

Kısaca şöyle anlatayım.

Hani bir fırıncı ekmek yapar ve bu ekmeği lokantaya satar. Bu sattığı ekmeklerden dolayı kendisi lokantada garson yada aşçı olmuyor değil mi. Yada lokantada çalışmıyor da değil mi. O adamın işi hamur ustalığı öyle değil mi. Burada hem fikir isek devam edelim.
Ben bir firmada hastaneler için program (yazılım, uygulama artık ne duymak istiyorsanız) yapıyorum. Sonra hastanede çalışanlarda bunları kullanıyorlar.
Ne yazık ki bu programın ilk kurulum aşamasında bende hastaneye gidip istedikleri gibi düzeltiyorum. Yani hastanede çalışmıyorum sadece ilk kurulum zamanı hastaneye gidiyorum. Böylece hem isteklerini yapıyorum hemde hataları orada daha kısa çözüyorum.
Bu kısım belki biraz size karışık gelmiş olabilir. Tek bilmeniz gereken hastanede çalışmıyorum :)

Ehh bende artık ne iş yaptığımı insanlara anlatmaktan sıkıldığım için kısaca bilgisayarcıyım diyorum. Böylece insanlar çok fazla soru sormuyorlar. Derinlemesiye sormaya başladıklarında açıklama yapıyorum ve ne yazık ki bir kesimden hafiften yanık kokusu geliyor. Devreler aşırı yükleniyor olabilir :)

Bu durum ile ilgili ufak bir kolaj oluşturdum. Bir espiri biraz ironi biraz da sitemlerimi katıyorum :)
Sevgili patronum sizinki komik tarafı 😀

bilgisayar_programcisi

Benim işim sadece bilgisayarın başında durup siyah bir ekranda kod yazmak. Aman diyim sağda solda hastanede çalışıyor demeyin artık :)

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir