Berserk Golden Age Arc I: The Egg of the King

Berserk-iii-bannerŞöyle bir düşününce çok uzun zamandır anime izlemiyorum. Galiba seri olarak izledim en son anime Dragon Bal Z olması gerekiyor. 100 küsür bölümü 2-3 haftada izlemiştim. O zamandan beri pek fırsatım olmadı. Bugün süreli olarak takip ettiğim warez sitesinde bir manga dikkati mi çekti. Seriin 3. filmi olan filmin çizgi dizisi de vardı. Internette araştırdığım kadarıyla ilginç ve sürükleyici bir diziye benziyordu. Bende serinin ilk filmini indirip izledim.

Japon anime kültürü bizim film sektörümüzden daha büyük ve aktif olduğunu gerçeğini öncelikle kabul edelim. Çıkardıkları film ve diziler ile ne yazık ki bize toz yutturuyorlar :) Herhalde herkes en azından bir tane bile olsa japon anime izlemiştir. Eğer izlemediyseniz giriş için Spirited Away izlemenizi tavsiye ederim.

Kısaca filmin konusuna gelirsek; Guts paralı askerdir ve tek düşündüğü para kazanmaktır. Şöhret, ünvan, statü gibi şeylere aldırış etmeyen bir kişi olan Guts bir yere bağlanmak istemez. Savaşma tutkusundan dolayı sürekli olarak bir kavga ve dövüş içerisindedir. Kendini sürekli olarak zor duruma sokmakta ve ancak bu şekilde kendini ifade edebilmektedir. Duygularını göstermeyi pek sevmez ve bunu kılıcı ile berserk-golden-age-4gösterebilen birisidir. 

Ta ki bir kale kuşatmasına kadar bu şekilde bir yaşam süren Guts, Griffith’in adamları tarafından saldırıya uğrar ve önüne geleni yere serer. At üzerinde gelen Griffith tek hamlede onu yere serer ve onu kendi bölgesine götürür. Bu durumdan hoşnut olmayan Casca ile sürekli olarak sürtüşme içerisine giren Guts yıllar geçtikçe Griffith’in farklılaştığı ve gerçek kişiliği hakkında bilgi edinmeye başlar. 

Griffith ile ikinci kez kozlarını paylaşan Guts bu dövüşte de yenilerek Griffith’in emrine girerek ona bağlanır. Bundan sonra Griffith için bir çok defa savaşa girer ve her defasında galip gelir. Ta ki ölümsüz bir yaratık olan Nosferatu Zodd ile karşılaşmasına kadar Griffith onun için hem bir dost hemde bir liderdir. Ölümsüzün uyarısı Guts’un kafasını karıştırır ama bu konuda hiç birşey yapmaz. Sonrasında Griffith ona vermiş olduğu gizli görev karmaşaya neden olur ve ilk bölüm böyle biter.

Berserk-the-Golden-Age-Arc-1-The-Egg-of-the-King3-5 satırda film hakkında kısa bir bilgi verdim ama anlattıklarımdan çok daha heyecanlı ve sürükleyici bir bölüm. Anime seven birisi iseniz izlemenizi tavsiye ederim (her ne kadar her yazdığım şeyde tavsiye ederim desemde :]). 

Şu an için ilk bölümünü bitirdin ve arkasından 2. bölümünü indirip izlemek için sabırsızlanıyorum :)

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir