Melankolizm

melankolik-palyacoHayatta anlayamayacağım şeylerden birisi de insanların melankolizma olan tutkuları. Mutlu yada mutsuz olması fark etmez. İstediğine sahip olması yada olmaması sorun değildir. Her an ve her durumda ağlamak hüzünlenmek hoşumuza gider.Belki gerçektende insan olduğumuzu bir kere daha hatırlamak isteriz, belki de sadece içimizde üzülmeye ve duygusallaşmaya yönelik bastırılmış anılardan dolayıdır. Bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum.

En basitinden evli ve mutlu insanların aşırı duygusal paylaşımlarda bulunması, sanki sevdiği insan yanında değilmiş gibi hüzünlü şeyler yazması bana hep ilginç gelmiştir. Belki geçmişte gerçekleşmeyen isteklerinin mutluluklarının hüznünü yaşamak istiyoruz, belki gelecekte yaşamaktan korktuklarımızdan dolayı. Bilmiyorum.

Ben mi?

Ben melankolik ruh halinden nefret ediyorum. Özgür ve mutlu olmak, duygularımı zamanında ve yerinde hissetmek, gereksiz yere hüzün ve bunalımdan hoşlanmıyorum. Duygu yüklü şarkılarda bile bir yerden sonra beni üzmeye yada melankolik ortam oluşturmaya başlayınca değiştiririm yada öyle olacağımı bildiğim şarkıları hiç açmam. Bilmiyorum. Benim yaptığım sadece uzaklaşmakta olabilir duygularımdan kaçmakta olabilir.

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir