Hakkımda Bir İki Ufak Not

22 Aralık’da Bulgaristan’ın Mestanli ilçesinde doğdum. İlkokul, ortaokul, lise, üniversiteyi Lüleburgaz’da okuduktan sonra bir sene kadar İsveçte çalıştım sonrasında Türkiye’ye döndüm. Döndükten sonra kısa süre çok farklı işlerde çalıştıktan sonra en sonunda Prestij Yazılım ve Bilgi Sistemleri’de çalışmak üzere Bursa’ya geldim.

Yaklaşık olarakta 4 seneden beri burada yaşamaktayım.

Eskiden boş zamanlarımda programlama ile ilgili kitaplar okur ve öğrendiğim şeyleri uygulamaya çalışarak geçiriyordum. Ama artık fotoğraf çekmek, motosiklet kullanmak, sinemaya gitmek, arkadaşlarım ile gezilere gitmek ile geçiriyorum zamanımı. Ha bir de arada estikçe birşeyler karalamak ile 😉

Peki bu kadar saçma sapan yazılar yazıp paylaşımlar neden yapıyorum da işim ile ilgili paylaşımlar yapmıyorum.

Hayat zaten yeteri kadar sıkıcı ve anlamsız. Hayatlarımız işimiz olmuş, işimiz artık hem evimiz hemde mezarımız olmuş. Yaşamak için çalışmıyoruz, sistem hepimizi çalışmak için yaşar hale getirmiş. Bu kadar sıkıcı ve boğucu bir hayat içerisinde bir kaç satır da içimden geçenleri yazıp rahatlamak var iken neden bunları sadece beynimde dolaştırayım ki.

Herşey eğlence olmasa da hayat o kadar somurkan oluyor ki ancak bu şekilde üzerinden gelebiliyorum.

Sorusu olan yok sanımırım.

Daha ayrıntılı bilgi almak istersen mesaj yaz belki cevap veririm.

Msn: erhanbaris@msn.com

Email: erhanbaris@gmail.com

FaceBook: https://www.facebook.com/ErhanBaris

Tel: 0530 150 10 22

Ben ne iş yapıyorum yazısına da bir göz atın derim.

Hayattan hep zevk almak için elimden geleni yaptım. Sevdiğim şarkıları dinledim, sevdiğim yemekleri sevdiğim insanlarla buluştum. Sadece filtre kahve içmek için dışarı çıktım, bir tek kare fotoğraf çekmek için geceleri sokakta bekledim ve sevdiğim için bütün günümü bilgisayar başında geçirdim. Bazen çok ısrarcı bazende çok umursamaz oldum. Ama hiç bir zaman başka insanların istediğini gibi bir kişi olmadım. Zevklerim ve isteklerim farklı olması umurumda değil. İnsanların benden talepleri de önemli değil. İnsanlar hakkında ki düşüncelerimi karşımda ki insanın ne yada kim olduğunu umursamadan söyledim. Ne başkaları için insan oldum nede başkaları için insanlıktan çıktım. Olmak istediğim kişi oldum ve olmaktan korkmadığım gini yaşayacağım.

Not: aslında blog yazmamın nedeni ne birilerine birşey anlatmak nede bilgi vermek. Ben sadece kafamın içerisinde sürekli olarak dolaşan ve bir şekilkde biryerlere aktarma ihtiyacı duyduğum sesleri yazıp bunlardan istemem. Halen kafamda birşeyler var ve bunları birilerini okumaları ümidinden daha çok bunları bir şekilde kafamın içerisinden atmak istemem. Belki bir deliyim, belki bir sapkınım, belki hayal dünyasında yaşayan bir hayalperestim, bunu bilemem. Ama tek istediğim başkalarına anlatamadığım söyleyemediğim şeyleri söylemek.

Facebook Comments